Mersin

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI KÖRÜKLÜ’DEN KUTLAMA MESAJI

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI KÖRÜKLÜ’DEN KUTLAMA MESAJI
26 Aralık 2020 - 16:16

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI KÖRÜKLÜ’DEN KUTLAMA MESAJI
Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü yayınladığı mesajda Tarsusun Kurtuluş yıldönümünü şu ifadeler ile kutladı.
” Mensubu olmaktan iftihar ettiğimiz Türk milleti, tarihin her döneminde varlık mücadelesi içinde olmuştur. Bizler, atalarımızdan devraldığımız mücadeleyi bir imtihan vesilesi olarak idrak etmişizdir. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından Anadolu coğrafyasına hapsedilerek yok edilmek istenen bu millet, gök gözlü bir Bozkurdun ve silah arkadaşlarının izinde gücünü ortaya koymuş ve Türk’ün esaret kabul etmez töresini yeniden cümle cihana belletmiştir.
Kurtuluş Savaşı’nda verilen varlık-yokluk mücadelesinin önemli cephelerinden birisini de Çukurova oluşturmaktadır. Fransız lejyonları ve Ermeni işbirlikçi çetelere karşı Çukurova’da örgütlenen yüreğini kurt yalamış yiğitler, Türk’ün tunç yumruğu olmuşlar ve kanla alınan bu toprakların korkakça terk edilmeyeceğini ortaya koymuşlardır. Tarsus’umuz da bu kutlu mücadelenin önemli merkezlerinden birisini ihtiva etmektedir. Molla Kerim, Şehit İshak, Şehit Mustafa ve nice celadetli Türk yiğitleri tek bir yürek halinde düşmana karşı koymuşlardır. Yiğitler yatağı Tarsus’umuz, yiğitlerinin Arslanlar gibi verdikleri mücadele neticesinde 27 Aralık 1921 yılında düşman işgalinden kurtarılmıştır.
Bugün Tarsus toprağının her zerresinde Molla Kerim ve kahraman kuvvacıların kanı vardır; Tarsus toprağına sırtını vermiş her kaya parçasında canlarından bir parça asılıdır. Bugün Tarsus’un her bir evladının bu Arslan yürekli yiğitlere ahde vefa borcu vardır. Molla Kerim, Türkistanlı Hacı Yoldaş, Şehit İshak, Adile Onbaşı ve diğer kahraman ecdadımızın şahsında Tarsus’umuzun düşman işgalinden kurtarılışının 99.yılı Kutlu olsun!
Kurtuluş günü münasebetiyle tüm Tarsuslu hemşehrilerimizi evlerine ve işyerlerine şanlı Türk bayrağımızı dalgalandırmaya davet ediyorum
Tanrı Türk’ü Korusun Ve Yüceltsin