Mersin

Denetimler Devam Ediyor.

Denetimler Devam Ediyor.
16 Ocak 2021 - 11:55

Dünyayı etkisi altına alan korona (Covid-19) salgını kapsamında yoğun tedbirler alınıyor.

Ülke genelinde de alınan tedbirler ile alakalı yapılan denetimler devam ederken, yasaklara uymayan vatandaş ve işyerlerine idari ceza işlemleri uygulanmaya devam ediyor.

Mersin Akdeniz kaymakamlığına bağlı Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) Akdeniz ilçesin de yaptığı denetimlere devam ederken uygulama sürecinde vatandaşlara yasaklara uyulması konusunda bilgilendirme yapıyor.

Yapılan denetimleri başarılı bir şekilde koordine eden İSDEM koordinasyon yetkilisi J.Uzm.Çvş Şuayip DUMAN yaptığı açıklamada;

2020 Mart ayı itibari ile Ülkemizi etkisi altına alan salgının denetim sürecine hız kesmeden devam ediyoruz.

Akdeniz kaymakamı Sn Muhittin PAMUK’un talimatları doğrultusunda yapılan denetimler, yayınlanan genelge ve yasaklara uymayan vatandaş ya da işyerlerini öncelikli olarak ikaz ediyoruz. Düşüncemiz hiç bir vatandaşımıza cezai işlem uygulamamak çünkü şuan içinde bulunduğumuz durum neticesinde kimseyi zor durumda bırakmak istemiyoruz.

Tabiki gösterilen iyi niyetli yaklaşımı suistimal eden şahıslar çıkıyor. Ama dediğim gibi herşeyden önce bizim tek amacımız vatandaşlarımızı zor durumda bırakmamak.” İfadelerine yer verdi.