Mersin

GENÇ,”3 MAYIS TÜRK’ÜN KUTLU GÜNÜDÜR”

GENÇ,”3 MAYIS TÜRK’ÜN KUTLU GÜNÜDÜR”
02 Mayıs 2021 - 21:35

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç, 3 Mayıs Türkçülük günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Genç mesajında; “Sürgünler hapishaneler, işkenceler, hücreler, zindanlar, tabutluklar, ülkücü hareketin hiç yabancı olmadığı sarsıntı dönemleri Her sarsıntı ve Türklüğe vurulan her darbe bir dirilişin müjdecisi olmuştur. Sancılar çekilmiştir çekilmesine rağmen Türklüğün yeniden doğuşuna hiç kimse engel olamamıştır. Türk Milleti en çileli zamanlarına zafere dönüştürmeyi bilmiştir ve çile Türk’ün gönlündeki Ergenekon’un  ateşleyicisi olmuştur. Türk’ü Ergenekon’dan çıkaran, çileyle yoğrulan azimdir, çile Türk’ün yoldaşı,  dostu olmuştur. Bu çile dönemlerinden biri de 1944’dün 3 Mayısı’dır. 3 Mayıs Türk’ün kutlu günüdür. Yeni bir diriliş müjdesi, milliyetçiliğin dönüm noktalarından biridir. Türk Milliyetçiğinin esir edilmeye çalışıldığı bir zamanda esaret zincirlerinin kırıldığı gündür.

Atsızlar, Türkeşler, Serdengeçtiler, Türkanlar, Orkunlar, hepsi birer halkasını kırdılar esaret zincirlerinin dayanamazlardı esarete çünkü hepsi birer Bozkurt’tu çekilen çileleri kutsal sayan bozkurtlar ordusunun önünde giden neferleriydi onlar gittikleri yoldan emindiler. Çünkü rehberleriydi Börteçine, gönüllerin Ergenekon’undan çilenin yaktığı ateşle çıkıyorlardı. 3 mayıs günü onlar zindanların karanlığında boğdurulmaya çalışılan birer güneştiler. Öyle bir güneşti ki onlar; zifiri zindan karanlığında aydınlanmadık tek nokta kalmıyordu. Öyle bir güneşti ki onlar; insanın gözünü adeta kavuran tabutluk ampulleri sönük kalıyordu bu ışığın yanında zindanlarda atılıyordu yeniden dirilişin tohumları. Zindan soğukmuş ne yazar! Onlar ateşlerini Ergenekon’dan alıyorlardı bir kere demirden dağları eriten bu ateş, demir parmaklıkları eritemez miydi hiç! Eritirdi şüphesiz  Ama belli ki çile çekilmek zorundaydı. Onların derdi 3-5 demir parmaklığı eritmek değil. Türklüğün üstüne çekilmeye çalışılan demirden bir perdeyi eritmekti ve başardılar. Demir perdeleri eriten Ergenekon ateşi sönmedi. 3 Mayıs Türkçülük Bayramı, Milliyetçiler günü kendini Türk hissedenlere, yüreği Ergenekon’dan ateşlilere kutlu olsun.”dedi.