Gelenek Yine Bozulmadı

21 Temmuz 2021
452 kez görüntülendi

Gelenek Yine Bozulmadı

ACEMİ KASAPLAR HASTANELİK OLDU

Mersin’de, kurban kesimi sırasında yaralanan çok sayıda kasap, hastanelere başvurdu.

Kentin farklı hastanelerine başvuran vatandaşların ellerinden, kollarından, bacaklarından, vücudunun çeşitli yerlerinden satır ve bıçaklarla yaralandığı belirlendi.

Acemi kasaplar”, kentteki hastanelerin acil servislerinde tedavi altına alındı. Yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Kurban kesim işlemi sırasında yaralanan Ali Babalı, AA muhabirine, son kurbanı kestiği sırada kolundan yaralandığını söyledi.

Bıçakla yaralandığını belirten Babalı, “Hayvanın 3 ayağını çıkarmıştım. Son ayağını bıçakla çekmek isterken dikkatsizliğe geldi. 31 yaşındayım, bu yaşıma kadar ilk defa bir yerimi kestim. Bayramlarda hep haberlerde izlerdik ve gülerdim. Şimdi de benim başıma geldi. Ciddi bir şey yok. Biraz kan aktı. Artık kurban keserken, çok dikkat edeceğim.” diye konuştu.

Zeki Akarca da kurban etini yüzdüğü sırada talihsiz olayı yaşadığını anlatarak, “Hayvanı yüzdükten sonra astık. Derisini çıkardık. 3-4 tane kurbanımız vardı. Sonuncusunu parçalarken satır fırladı ve iki ayağıma vurdu. Acemilikten değil satır yerinde durmadı, fırladı.” ifadelerini kullandı.

Gelenek Yine Bozulmadı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz