TDGF’DEN TARSUS TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARET

4 Ağustos 2021
306 kez görüntülendi

TDGF’DEN TARSUS TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARET

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Yönetim Kurulu Üyesi olan Tarsus Medya Mensupları Derneği Başkanı Okan Çalışkan ve Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer ile MEDYAD Üyesi Ahmet Yalçın ve Ferhat Günaştı’yı konuk etti. Kadim kent Tarsus’ta bulunmaktan mutlu olduklarını belirten Genel Başkan Demir, ‘’Tarsus kültürel ve tarihi dokusuyla çok özel bir yer. Bulunmaktan çok keyif aldık. Önemli projelere, işbirliklerine imza atmak bizim için gurur verici olacaktır.’’diye konuştu. Türk Dünyası Belgesel Film Festivali ile ilgili çalışmalar hakkında da bilgi veren Demir, çok güzel işler çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak da kentin kalkınmasına yönelik yürüttükleri projeler hakkında bilgi verirken Tarsus’un tarihi ve kültürel tanıtımı kapsamında da önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Koçak ayrıca yakın zamanda kurulan ve yönetim kurulu başkanlığına TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu’nun seçildiği Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nda da (TTSO) 5 Türk delegeden biri olarak görev aldığını belirtirken ‘’Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cumhuriyeti, Türkmenistan ve Özbekistan arasındaki karşılıklı ticaret ve yatırım ilişkilerinin gelişmesini önemsiyoruz. Hedefimiz ülkeler arası yeni başarı hikâyeleri, yeni işbirlikleri oluşturmak.’’dedi.
Daha sonra Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Tarsus TSO Başkanı Koçak’a plaket takdim etti. Ayrıca Tarsus TSO yayınları hediye edildi.

TDGF’DEN TARSUS TİCARET VE SANAYİ ODASINA ZİYARET Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz