ÜLKÜCÜ CAMİA DA SEÇER’E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

11 Ağustos 2021
265 kez görüntülendi

ÜLKÜCÜ CAMİA DA SEÇER’E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı ağustos ayı birinci birleşimi ikici oturumunda, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in geçmiş dönem de işe alınan işçiler için “Belediye Ülkü ocaklarının türkü ocaklarının arka bahçesi haline getirilmiş” sözü ülkücü camianın tepkilerine neden oldu. Seçer’in bu açıklamalarına bir tepki de Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ziya Körüklü’den geldi.

Sosyal medya hesaplarından Seçer’i yerden yere vuran Körüklü’nün açıklamaları şöyle;

GDO’lu Vahap

Büyükşehirin küçük başkanı, çapsız Vahap Seçer akşamdan kalma aklı ile şuursuzca davranmış, kinini diline dolamış ve Ülkü Ocaklarına dil uzatmıştır. Temelinde; aksakallıların uluların duası, şehitlerin aziz kanı bulunan, nice millet ve memleket sevdalıları yetiştiren ve ilelebet yetiştirmeye devam edecek olan Ülkü Ocaklarına laf etmek senin ne haddine ?

Pkk sevici yandaşların senden Ülkü Ocaklarına laf söylemeni mi istiyor ?

Yok sen onlara şirinlik yapmak için mi bunları söylüyorsun ?

Vatanını sevenin, milletini sevenin, kendisini Türk milletinin ferdi olarak görenlerin Ülkü Ocaklarıyla, Ülkü Ocaklılarla ne garezi olur ? Ülkücüye dil uzatan olsa olsa ülkücünün her alanda mücadele ettiği vatan, millet, bayrak düşmanı bölücü unsurlar olur.

Mersinimizin coğrafi sınırları genişlememiş iken, büyükşehir belediyesinin yetki ve hizmet alanı artmamışken, nasıl oluyor da personel sayısı (çıkarılan yüzlerce işçiye rağmen) göreve geldiğin güne göre %20 artıyor ? İşsiz bıraktığın memleket çocuklarının her birinin yerine en az 2 kişi mi aldın ? Bu durumda; bütçe yetersizliği, kadro fazlalığı ve metnetsiz iddialarla, helallik almadan, hiç bir hukuki kazanımlarını vermeden işten çıkarılan insanların vebali altında kalmaktan korkmuyor musun ?

Yörük çocuklarını, sebepsizce işsiz bırakman, maddi olarak sıkıntı çekmelerine sebep olman yetmiyormuş gibi şimdi bir de Ülkü Ocaklarını hedef alıp manevi olarak yıpratmaya çalışma. Yörük çocukları kuru ekmeği çomaç eder karnını doyurur amma velakin dinine, toprağına, bayrağına, ocağına dil uzatını, alaya almaya çalışanı affetmez, eline kırılmaz bir sopa alır Torosların başından, Akdenizin dibine kadar sürer , bu memleketi ona dar eder. Çalışmadığını düşündüğün kişilere bu belediyede ekmek vermem diyorsun. Pekala adam olana sorarlar bu belediyede 2000’den fazla çalışmayan vardı da bu arkadaşlarımızı o yüzden mi işten çıkarttın?

Göreve atadığın daire başkanlarının odalarına örgütçülerin gelip işe giriş konusunda “size biz destek verdik, bizim desteğimiz olmasaydı kazanamazdınız” yollu tehditler savurduğunu nasıl inkar edeceksin. Hadi senin bunlardan haberin olmadı, dairelere yolladığın adamlarının birisi de çıkıp “bunlar tezvirattır, yalandır” diyerek bu adamlara cevap veremedi.

Hdp’nin şehir beslemelerine kapı arkalarında verdiğiniz sözlerin hesabını bu adamlar gelip sizden sorabiliyorken bu memleket evlatları sessiz mi kalacak sanıyorsun?

Ülkü Ocakları nice hamların piştiği, ruh ve ahlak terbiyesi verilen kutsal mekanlardır. Zihni GDO’dan kurtulman için senin de Ocak terbiyesi alman gerekmektedir. GDO’lu Vahap, kendine gel. Bu işlerin şakası olmaz, hele hele Ülkücülerin laubali tavırlara müsaadesi hiç olmaz !!!

               Ziya Körüklü
  Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı

ÜLKÜCÜ CAMİA DA SEÇER’E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz