Mersin

AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI PODAK, CHP’Lİ BAŞARIR’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ

AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI PODAK, CHP’Lİ BAŞARIR’A ATEŞ PÜSKÜRDÜ
19 Ekim 2021 - 10:49

“YALAN RÜZGARI DİZİSİNİN EN İYİ YALANCI KARAKTERİSİN”

CHP’li Milletvekili Ali Mahir Başarır, Yeni Tarsus Devlet Hastanesinin zemininde çökme olduğunu ve bu sorun yüzünden açılışı yapılamadığını iddia etmişti.
Bu açıklamadan sonra Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı küplere bindi.
Konuyla alakalı açıklama yapan Podak, Başarır’ı yalancılıkla suçladı.
AK Parti Tarsus İlçe Başkanının yaptığı açıklama şöyle;

“Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde çekilen ve yönetmenliğini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı “YALAN RÜZGARI” dizisinin Mersin’de çekilen bölümlerinin başrol oyuncusu Mersin CHP Milletvekili Ali MAHİR Başarır, yine rolünün gerektirdiği “en iyi yalancı” karakterini ortaya koyarak, Tarsus’ta yapımı devam eden 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi’nin zemininde çökme olduğu yalanıyla gündeme gelmeye çalışmaktadır.Tarsus Devlet Hastanesi’nin isminden bile haberi olmayan bu “yalancı zat”, eğer lütfedip yerinde inceleme yapsaydı, iddialarının tamamen yalan olduğunu kendisi de görebilirdi.Bu iddiaların asılsız ve yalan olduğunu, bunu ortaya atanların millete ve memlekete yönelik hiç bir hizmetlerinin olmadığını altını çizerek belirtmek isterim. Ancak hiç bir misyonu ve vizyonu olmayanlar, yalanlarla gündeme gelmeye çalışsalar da, milletin nezdinde itibarlarının olmadığı apaçık ortadadır ama alıştık artık.Onlar yalan söyleyecek, biz yalanlarını yüzlerine vurmaya devam edeceğiz.Tarsus Devlet Hastanesi’nin tabelasına baksaydı isminin İbn-i Sina Hastanesi olmadığını görürdü. Ama bunların genel başkanları da böyle zaten. Sabah”Libya’da niye yokuz” deyip,öğleden sonra Türk Askeri’nin Libya’da olduğunu öğrenince “Libya’da ne işimiz var” diyen bir genel başkanın vekilinden ne beklenirdi ki ! Bu yalancılara aldırmadan hizmet siyasetimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

İlçe Sağlık Müdürümüz Dr.Orhan Acehan, Başhekim Dr.Sadık Emre Direk, Hastane Müdürü İmran Doğan ile beraber yapımı devam eden hastanemizi yerinde inceledik.Yakın zamanda Tarsus Devlet Hastanesi temizlik personeli ile iç temizliğinin yaptırılacağını belirten yetkililer, malzemelerin peyderpey geldiğini, ayrıca yurtdışından bir takım malzemelerin getirtilmesi suretiyle en kısa zamanda hemşehrilerimizin hizmetine sunulacağını ifade ettiler. Bu muhteşem hastaneyi ilçemize kazandıran Sağlık Bakanlığımıza, Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’a’ İl Başkanımız CESİM ERCİK’e milletvekillerimiz Ali Cumhur Taşkın’a, Hacı Özkan’a, Zeynep Gül Yılmaz’a Tarsuslu hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.”