Mersin

GÜNDOĞMUŞ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

GÜNDOĞMUŞ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI
28 Ekim 2021 - 10:25

27. Dönem MHP Mersin Milletvekili Adayı Av.Hasan Tarkan Gündoğmuş  29 Ekim Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Tek bayrak, tek millet ve tek vatan düşüncesiyle kurulan, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırılan Cumhuriyetimizin, Türk milletinin sonsuz varlığıyla ilelebet devam edeceğini bildiren Gündoğmuş, amaçlarına ulaşabilmek için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına yönelik saldırıda bulunanların bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada amacına ulaşamayacaklarının altını çizdi.

Cumhuriyet’in Atatürk’ün önderliğinde milletimizin, azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eser olduğunu ifade eden Gündoğmuş;  Türkiye Cumhuriyeti’nin artık her alanda dev atılımlar gerçekleştirmiş bir dünya devleti olduğuna işaret etti.

Gündoğmuş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türk Milleti’nin, Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması, tarihin ender kaydettiği bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, ulusumuzun var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir. Cumhuriyet Bayramının halkımız tarafından büyük şevk, coşku ve heyecanla kutlanması ve her geçen gün bir kat daha önem kazanması bizleri sevindirmekte ve ilerisi için Cumhuriyete sahip çıkacak bir neslin yetişmesini görmek heyecanlandırmaktadır.

Bu duygularla; kuruluşunun 98. yıl dönümünde çağdaş Türkiye Cumhuriyetini bizlere armağan eden Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanı için canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar dileyerek tüm Mersinli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”dedi.