ÜLKÜ OCAKLARI MERSİN İL BAŞKANI SEZER’DEN 10 KASIM MESAJI

10 Kasım 2021
199 kez görüntülendi

ÜLKÜ OCAKLARI MERSİN İL BAŞKANI SEZER’DEN 10 KASIM MESAJI

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Murat Sezer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83’nci yıl dönümünde bir kez daha özlemle yâd ediyoruz.

Yüksek kahramanlık şuurundan ve başeğmeyen ruhundan kuvvet bulduğumuz Türklüğün kutlu Başbuğu, büyük bir komutan, üstün meziyetleri olan bir devlet ve siyaset adamı olarak Türk milletinin kalbinde taht kuran Atatürk; milletine samimiyetle inanmış bir yürek, Vatanına sevdalı fazilet timsali bir şahsiyettir.

Atatürk; umut olmuş milleti kavramış, ufuk olmuş geleceği kurgulamış, güç olmuş vatanı kurtarmış, ülkü olmuş Cumhuriyeti kurmuştur. Elbette o, istiklal ve istikbal demektir. Onda; karamsarlığa tamah etmek, karanlığa teslim olmak, yılgınlık ve yenilgiyi kabullenmek hiç görülmemiş, hiç rastlanmamıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her şeyden önce inanmış bir Türk milliyetçisi olarak milletimizi parlak bir geleceğe götürme ülkü ve amacından asla ayrılmamış ve bundan da vazgeçmemiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca Türkiye de değil, mazlum milletler ve emperyalizme karşı direnen toplumlarda da heyecan ve ilham kaynağı haline gelmiştir.

Her fani gibi 83 yıl önce ebediyete intikal etmiş, ama manevi varlığı, düşünceleri ve kutlu vasiyeti tertemiz millet vicdanında bayrak gibi dalgalanmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin ortak ve tarihi bir değeri olmakla birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin ana direğidir. Cumhuriyetimiz kuruluş ilke ve iradesiyle yaşadığı müddetçe bu gerçek değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir.

Türklüğün engin mavisine ve eşsiz Gazisine selam olsun. Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü edebiyete intikal edişinin 83’nci yıl dönümünde büyük saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Bırakmış olduğu eser, ebed müddet var olsun.

Aziz ruhu şâd olsun!

Saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna,

Tuğu kaldırmış olan orduların Başbuğuna!”

ÜLKÜ OCAKLARI MERSİN İL BAŞKANI SEZER’DEN 10 KASIM MESAJI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz