Mersin

Erdemli Slogan Yarışması Başlıyor

Erdemli Slogan Yarışması Başlıyor
09 Aralık 2021 - 19:53

Erdemli Belediyesi Kent Konseyi’nin hayata geçirdiği  ‘Daha Temiz Bir Çevre için’ konulu slogan yarışmasına başvurular başladı.

Erdemli Belediyesi ve Erdemli Kent Konseyi işbirliğinde, Erdemli Belediyesi temizlik araçları, çöp kamyonları ve şehrin birçok muhtelif yerine asılacak, Erdemli’de temizlik bilinci oluşturacak bir slogan ile, Erdemli’nin daha temiz bir yer olması, insanları yerlere çöp atmamak çevreyi temiz tutmaya teşvik etmek amaçlanıyor.

İkametgâhı Erdemli’de olan herkes, 24 Kasım 2021 tarihine kadar yarışmaya başvurabilir. 26 Kasım’da sonuçları açıklanacak yarışmaya katılmak isteyen katılımcılar,  dilediği sayıda sloganla katılabilir. Yarışmaya katılacak katılımcının slogan ile birlikte Adı-Soyadı, Yarışma için katılımcı tarafından belirlenmiş olan rumuz, TC Kimlik Numarası, Açık Adresi, Telefon Numarası ve varsa e-posta adresini de iletmesi gerekiyor. Yarışma ile ilgili başvurular kulturisleri@erdemli.bel.tr adresine yapılacak. Yapılan başvuruların ve katılımcıların kimlik doğrulaması ve ikametgâh doğrulaması ödül töreni öncesi yapılacak. Kimlik ve ikametgâh ibraz etmeyen katılımcı başarılı bulunsa bile diskalifiye edilecek. Sloganların, konuyu tam ve net bir şekilde anlatmalı, akılda kalıcı olmalı, yalın ve anlaşılır olması gerekiyor. Yarışmaya katılan sloganın orijinal olması, ilk defa dile getiriliyor olması ve herhangi bir şekilde daha önce kullanılmamış olması ve daha önce kullanılan söz dizimlerinin değiştirilmesinden elde edilmemiş olmalı. Yarışma sonunda birincilik elde eden kişiye bilgisayar, ikinciye tablet ve üçüncüye ise kulaklık verilecek.