AVCI, TARSUS’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU KUTLADI

23 Aralık 2021
169 kez görüntülendi

AVCI, TARSUS’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU KUTLADI

Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü birlik, beraberlik içerisinde coşku ve heyecanla kutladıklarını belirten Avcı, “Kurtuluş günleri; birlik, beraberlik ve güç kazanma açısından son derece önemlidir. Tarihi ve geçmişi iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, yarınlarımıza yön vermesi açısından son derece önemlidir. Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümünde, Kuva-yı Milliye mücadele ruhunu canlandırarak, yaşadığımız tarihi süreçlerden ders alarak gençliğimize mücadele ruhunu aşılamalıyız.

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde verilen Milli Mücadeleyle işgalden 27 Aralık 1921 tarihinde kurtarılan Tarsus, özgürlüğün verdiği güçle yeniden ayağa kalkmıştır. Sahip olduğumuz birlik ve dayanışma duygusu, vatan ve bayrak sevgisi geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da bize yönelen tüm tehlikeleri bertaraf etmeye yetecektir. Bu duygularla; düşman işgaline karşı kadını erkeği, yaşlısı ve genciyle çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık destanı yazarak, kutsal vatan topraklarımızın bağımsızlığı için kahramanca mücadele eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor; Tarsus’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutluyor, hemşehrilerime en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

AVCI, TARSUS’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU KUTLADI Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz