Mersin

MHP İL BAŞKANI, CHP’Lİ AKTAY’A FENA ÇAKTI

MHP İL BAŞKANI, CHP’Lİ AKTAY’A FENA ÇAKTI
23 Aralık 2021 - 12:00

CHP’NİN İNKAR VE İFTİRA SİYASETİ: ADİL AKTAY’IN ÇIRPINIŞLARI!

CHP’nin Mersin İl Başkanı, canı sıkıldıkça sosyal medyadan inkar ve iftira paylaşımları yapıyor, bu paylaşımlarıyla günden güne dibe çöküyor.

Sayın Adil AKTAY, “Görevini hakkıyla yaptığı halde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işinden edilen bir tek kişi gösterin” diye talihsiz, şuursuz, ahlak ve vicdan yoksunu bir açıklamada daha bulunmuş!

Açıkça cevaplıyorum!

– Göreve geldiğiniz günden bugüne, Büyükşehir Belediyesinde binlerce işçinin işine “hukuka aykırı” bir şekilde son verdiniz!

– İki gözü görmeyen, vücudunda kısmi iş göremezlik bulunan engelli belediye işçilerine dahi “Performans Düşüklüğü” bahanesini sebep gösterecek kadar alçakça ve vicdansızca gerekçeler gösterip, kışın ortasında ekmeğinden ettiniz!

– Lağım temizleyen, ateşlere korkusuzca yürüyen, çim biçen, çöp toplayan, ağaç budayan, asfalt döken, kaynak yapan, sayaç okuyan, alın terini gölgesine düşürüp “helal rızkımın nişanesidir” diye şükreden kardeşlerimizi “İşsizlik Maaşı” dahi almasını engelleyecek iftiralarla işinden ettiniz, kin kusarcasına rızkıyla oynadınız!

Yetmemiş; Sayın Adil AKTAY, “Vahap Seçer yargı kararlarının gereğini yerine getirmiyorsa çıkın onu söyleyin” diyerek de yüzsüzlüğün ve aymazlığın yeni bir modelini daha sergilemiş!

Bu apaçık milletin aklıyla alay etmektir.
İşinden ettiğiniz bütün kardeşlerimiz, Türk Adaleti tarafından haklı bulundu, hepsi tarafınıza açılan işe iade davalarını kazandı. Mahkeme tarafından tarafınıza iletilen “İşe İade” yazılarına, “İhtiyaç duyulmamaktadır” diyerek cevap vermediniz mi?

Mertseniz, yiğitseniz çıkın, tarafınıza ulaşan binlerce “İŞE İADE” davası yazılarına “İhtiyaç Duyulmamaktadır” diye cevap yazmadığınızı, bu söylediklerimizin yalan olduğunu, Türk Adaletinin işten çıkardığınız hiçbir işçiyi haklı bulmadığını söyleyin!

Sayın Adil AKTAY!

Genel Başkanınızın, “Hiçbir işçinin ekmeğiyle oynamayacağız, hiçbir işçiyi sırf siyasi görüşünden dolayı işinden etmeyeceğiz, size namus ve şeref sözü” açıklaması, internet arama motoruna yazdığın an karşına çıkacaktır!

Genel Başkanınızın namusunu ve şerefini, sadece Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde binlerce belediye çalışanını işten çıkararak ayaklar altına alan siz değil misiniz!?

Sayın Adil AKTAY, yalan ve iftiraya dayalı açıklamalarını yalnızca İşçi kardeşlerimizin üstüne boca etmekle kalmıyor; Genel Siyaset ile alakalı da kendisine bir yerlerden ısmarlanmış olduğu açıkça belli olan ve gerçeği asla yansıtmayan açıklamalar ile Partisinin içinde bulunduğu rezilliklerin üzerini örtmeye çalışıyor!

Sayın Adil AKTAY!

Son yıllarda ilmek ilmek işlediğiniz, Belediye Başkanınız Vahap SEÇER’in “Biz Mersin Büyükşehir Belediyesini HDP sayesinde kazandık” açıklaması ile de itiraf ettiği Atatürksüz ve Milliyetsiz CHP’nin hangi kirli ilişkiler içerisinde iktidara yürümeye çalıştığınızı aziz milletimiz çok iyi biliyor ama kendi partindeki rezillikleri bilmiyorsan ben sana söyleyeyim:

Açık ve net cümlelerle, mertçe ve harbice ben söyleyeyim;

• Atatürksüz CHP, terör örgütleriyle el eledir!
• Atatürksüz CHP, din ve devlet düşmanlarıyla ittifak halindedir!
• Atatürksüz CHP, genel başkanının şerefini ve namusunu çiğneyecek kadar şuursuz ve yoldan çıkmış haldedir!
• Atatürksüz CHP, HDP ile elele kazandığı zaferleri HDP’lilere pay vererek taçlandırma peşindedir!
• Atatürksüz CHP, gayrı millidir, milli şuur yoksunudur, milliyetsizdir!
• Atatürksüz CHP, Demirtaş’a onur rozeti takma hevesinde, ypg ve pyd’de methiyeler düzme sevdasındadır!

Bunları iyi öğren Sayın Adil AKTAY!

Şeref diyorum, namus diyorum..
Bu değerler, Türk Milletinin şan ve şeref dolu tarihinde kutlu iki kavramdır. Siz bu iki kelimeyi, Genel Başkanınızın üzerinde itibarsızlaştırdınız mı itibarsızlaştırmadınız mı?

Açıklayın!

Mersinli hemşerilerimiz emin olsun;
Sayın Adil AKTAY’ın açıklamaları, inkar ve iftiradan ibarettir.

İşten çıkarılan binlerce kardeşimiz, açtıkları davaları kazanmış, işe iade kararı almıştır.

Verilen “İŞE İADE” kararlarına rağmen işlerine geri döndürülmeyen işçi kardeşlerimiz, Mersin’deki CHP yönetimi için rezillik nişanesidir.
Sayın Adil AKTAY’ın İl Başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi, kentimizin ve Ülkemizin barış ve huzurunu derinden sarsacak siyasetin içinde debelendikçe dibe batmaya devam edecektir.