BAHÇELİEVLER İLKOKULU’NDAN “GELENEKSEL C VİTAMİNİ ŞENLİĞİ”

28 Aralık 2021
420 kez görüntülendi

BAHÇELİEVLER İLKOKULU’NDAN “GELENEKSEL C VİTAMİNİ ŞENLİĞİ”

Mersin Yenişehir Bahçelievler İlkokulu’nda “Geleneksel C Vitamini” şenliğinin ikincisi düzenlendi. Şenlikte öğrencileri sağlıklı beslenmeye teşvik etmek ve sağlıklı beslenme konusunda farkındalık oluşturmak için öğrencilerle birlikte doğal meyve suyu yapıldı.
Etkinlik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Necmeddin Dinç, şube müdürleri, okul müdürleri ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.
Bahçelievler İlkokulu Müdürü Sıtkı Tırak c vitamininin önemini, pandemi sürecindeki katkılarını anlattı. “Akdeniz Bölgesi’nin çocukları olarak çok şanslıyız. Bu anlamda tüm imkanlara sahibiz. Pandemi döneminde sağlıklı yaşamın değerini ve sağlıklı beslenmenin önemini daha iyi bir şekilde anladık. Bunu da bu etkinlik aracılığıyla pekiştirerek çocuklarımıza aşılıyoruz.” diyerek bölgemizin değerini bilmeliyiz ifadelerini kullandı.
Etkinlikte öğrenciler, müzik eşliğinde keyifli anlar yaşadıklarını söyleyerek çok eğlediklerini ve doyasıya meyve suyu içerek dans ettiklerini ifade etti. Eğlenceli anların yaşandığı etkinlikte çocuklar doyasıya eğlendi.
Rehber Öğretmen Hale Taner’in katkılarıyla düzenlenen etkinlik, halk oyunları gösterisi, yarışmalar, portakal sıkma etkinlikleriyle devam etti. Tüm katılımcılar ve öğrenciler portakal suyu içerek müzik eşliğinde eğlenip, sağlıklı bir gün yaşayarak eğlenceli anlar yaşadı.

BAHÇELİEVLER İLKOKULU’NDAN “GELENEKSEL C VİTAMİNİ ŞENLİĞİ” Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz