Mersin

Servisçiler, “Mehmet Tıraş’la Yola Devam” Dedi

Servisçiler, “Mehmet Tıraş’la Yola Devam” Dedi
24 Ocak 2022 - 17:39

Tarsus Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası’nın üç adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulunda galip gelen taraf mevcut başkan Mehmet Tıraş oldu. Üyeler Tıraş ve yönetimine “evet” dedi.

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası salonunda gerçekleştirilen genel kurul toplantısına Mersin Esob Başkanı Talat Dinçer, Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tarsus Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Alper Deniz, Tarsus Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Doğan Kocabaş, Mersin Manavlar Odası Başkanı İzzet Mireş, Tarsus Kahveciler ve Eğlence Yerleri Odası Başkanı Halil Şekerci, Tarsus Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Şehmus Mahsun Karataş, Tarsus Terziler Odası Başkanı Nevzat Topacık, Adana Umum Servis Araçları Odası Başkanı Ünsal Perçin, Mersin Giyim Eşyaları Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu, Mersin Çiçekçiler Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Özdemir, Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Tarsus Kunduracılar Odası Başkanı Ersin Deveci, Tarsus Seyyar Sabit Tuhafiyeciler Ve Züccaciyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır, Tarsus Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, Tarsus Biriketçiler Ve Karocular Odası Başkanı Erdal Turgut, Tarsus Fotoğrafçılar Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cumali Taş, Tarsus Tenekeciler Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Tarsus Madeni Sanatlar Odası Başkanı Kaplan Kiltaş Tarsus 1 Nolu Ekk Başkanı Mahmut Şahin, 2 Nolu Ekk Başkanı Bektaş Aslan İle Üyeler katılım sağladı.

Divan Başkanlığına oy birliğiyle Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer, divan üyeleri Duran Şen, Nail Uçak, Erdoğan Yalçın ve Cumali Taş getirildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası Divan Başkanı tarafından genel kurula okunan gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Daha sonra odanın geçmiş dönem çalışma, hesap ve denetim kurulu raporu ile tahmini bütçesi Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından genel kurula okundu ve okunan raporlar oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin sona ermesiyle seçime geçildi.

Üç listeyle girilen yarışta mevcut başkan Mehmet Tıraş 102, İhsan Torun 82 ve Haydar Erkek 14 oy aldı. Üyeler Başkan Tıraş ile  “yola devam” dedi.

Tıraş Başkanlığındaki Tarsus Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası’nda Oğuz Özkan, Musa Erol, Emrah Işık, Haluk Eren, Kadir Kılıboz, Gürkan Yalçınkaya yönetim kurulu; Yılmaz Alınç, Recep Gökhan Karakulak, İsa Akın Denetim kurulu olarak görev aldı.