Erdemli Otogar Sorununu Mersin Büyükşehir Belediyesi Çözmüyor

8 Şubat 2022
256 kez görüntülendi

Erdemli Otogar Sorununu Mersin Büyükşehir Belediyesi Çözmüyor

Türkiye’nin önde gelen turizm kentleri arasında yer alan, Mersin’in Erdemli İlçesi otogarsız durumda.

Değişen Büyükşehir yasası ile birlikte Büyükşehir Belediyelerine geçen, otogar yapma ve işletme yetkisi Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Yaz aylarında nüfusu 1 milyona yaklaşan Akdeniz’in en gözde ilçelerinden Erdemli’ye gelenler ulaşımı anayol kenarlarından sağlıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclisinde gündeme gelen konuda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu karşı karşıya gelmişti.
Kocahasanlı Mahallesinde yapılması planlanan otogar yerinin Erdemli Belediyesi’ne ait olan kısmının karşılıksız olaraktan istendiği, bu sebepten dolayı otogar sorununun çözülemediğini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer iddia etmişti.
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait yer olmadığını iddia edip, takası ret eden Vahap Seçer’i ise meclis karar özetleri yalanlar nitelikte. Öyle ki, 2021 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı Erdemli’de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait olan yerlerin satışı için meclisten yetki istemiş. Yer olmadığını iddia eden Seçer 2021 yılında Belediye’ye ait Erdemli’deki yerleri satmak istemiş.

İşte o meclis karar özeti;

Erdemli Otogar Sorununu Mersin Büyükşehir Belediyesi Çözmüyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz