POLİS BABADAN OĞLUNA EN ANLAMLI KINA GECESİ

17 Mayıs 2022
245 kez görüntülendi

POLİS BABADAN OĞLUNA EN ANLAMLI KINA GECESİ

Mersin’in Tarsus ilçesinde özel gereksinimli Özberk Malcılar’ın kurduğu askerlik hayali, Genelkurmay Başkanlığı’nın ‘Temsili askerlik’ uygulaması ile gerçek oldu.
Polis teşkilatından yıllarca görev yaptıktan sonra emekli olan Adnan Malcılar’ın 3 çocuğundan biri olan Özberk Malcılar askerlik heyecanı yaşadı.
Özberk Malcılar, Genelkurmay Başkanlığı’nın engelliler için düzenlediği ve geleneksel hale getirilen ‘Temsili askerlik’ uygulaması çerçevesinde askere uğurlandı.
Malcılar ailesi, pazartesi günü diğer engelliler ile birlikte Özberk Malcılar’ın askeri üniforma giyeceğinin kesinleşmesi üzerine hazırlıklara başladı. Evin dış cephesi Türk bayrakları ile donatılırken, haberi alan Özberk mutluluktan havalara uçtu.Malcılar ailesi özel gereksinimli oğulları için bir kına gecesi düzenledi.
Kına gecesinde çevre sakinlerinin yanı sıra çok sayıda davetli katılırken, sık sık “En büyük asker bizim asker” sloganları atıldı.
Akdeniz Deniz Kuvvetleri Komutanlığında arkadaşlarıyla birlikte üniforma giyen Özberk Malcılar, asker selamı vererek anne ve babasını da duygulandırdı.
Baba Adnan Malcılar, “Bugün Özberk için hem askerlik hem düğün gibi bir hazırlık yaptık. Özberk’in istediği her şeyi yerine getirdik.Hem Özberk hemde bizim için büyük gurur”dedi.

POLİS BABADAN OĞLUNA EN ANLAMLI KINA GECESİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz