Mersin

İŞİ GÜCÜ BIRAKTI HALA PERSONELLE UĞRAŞIYOR

İŞİ GÜCÜ BIRAKTI HALA PERSONELLE UĞRAŞIYOR
30 Ocak 2023 - 20:51

Mersin’e göreve geldiği günden bu yana 4 binin üzerinde işçiyi haksız hukuksuz bir şekilde kapı önüne koyan CHP’li Vahap Seçer ve yönetimi son günlerde hizmet birimlerinde çay ocaklarında ki personelin görev tanımını değiştirerek mobbing uygulamaya başladı.

Mersin de yayın yapan Sansasyonel Haber Genel Yayın yönetmeni Derviş Sönmez’in haberine göre CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in hizmet birimlerinde çay ocaklarında servisi ve oda temizliğini yasakladı.Hizmet birimlerindeki yüzlerce çay ve temizlik personelini ise başka birimlere sürdü.

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı whatsapp grubu üzerinden 29.01.2023 tarihinde atılan “Değerli çalışma arkadaşlarım 30.01.2023 tarihinden itibaren hizmetler birimlerinde bulunan çay ve temizlik görevlilerinin görev tanımı yeniden düzenlenmiştir.Destek hizmetlerine bağlı çay ve temizlik görevlileri tarafından çay ocaklarında hizmet verilmeyecektir. Çay ocakları açık kalacaktır. Ancak çay demlenmesi, bardak bulaşıklarının yıkanması ve bu alanın temizliği çay ocağının bağlı olduğu birim tarafından yapılacaktır. Personel tarafından bu alan dışında çay ve kahve yapılması kesinlikle yasaktır. Tespiti halinde idari işlem yapılacaktır. Odalarda bulunan masa, sandalye, bilgisayar, evrak dolabı vesaire eşyanın temizliğinden kullanan personel sorumludur.” şeklinde mesajla Destek Hizmetler Birimlerinde görevli yüzlerce çay ve temizlik personeli sürgün yedi.